Navštívte nás na facebooku !

Maľovať sám, alebo si zavolať odborníka ?

Dobrý deň prajem, každý sa dostane do situácie, keď  sa presťahuje, alebo sa pozrie na svoje steny , kde sa nachádza fľak od zabitého komára ( samozrejme je to na tom najviac videnom mieste, kde nám spočinie pohľad ), alebo už sa nám nepáči farba a pod. Túto situáciu určite každý už zažil, alebo ho ešte len čaká. Vo svojom príspevku sa nebudem zaoberať objednaním si maliara, ktorý príde obzrie a vychrlí sumu. Budem sa zaoberať myšlienkou , pred ktorou sa každý zamyslí :” Dokážem to aj ja sám  namaľovať, alebo i keď som už maľoval, robím to správne ?” Ak je vaše rozhodnutie, že sa do toho pustíte sami, tak mám pre Vás pár užitočných rád. Ako prvé si musím povedať čo očakávam od maľovanie  a aký mám rozpočet.

Ak už viem čo by som chcel, je dobré si pozrieť nejaké inšpirácie a tých je na internete neúrekom. Teda mám už nejaký ten nápad. A čo ďalej. Neutekám hneď do  predajne farieb, lebo aj tu platí , že kvalitná príprava je základ úspechu. Takže čo spravím ešte pred prvou návštevou obchodu, alebo e-shopu ?

  • pozriem sa doma aké mám náradie, čo je ešte použiteľné a čo mi treba ešte dokúpiť.
  • premeriam si maľovanú izbu, alebo izby a spočítam si plôch. Nesmiete zabudnúť na strop.
  • budem potrebovať aj niečo opravovať, alebo len maľovať.
  • chcem , len obyčajnú farbu, alebo kvalitnejšiu, napríklad umývateľnú.
  • nezaškodí si spraviť aj pár fotiek, ktoré by som predavačovi v prípade nutnosti ukázal, ak nie so odborník
  • všetko si spíšem, nespolieham sa len na pamäť, tá nás práve v tom najnevhodnejšom okamihu sklame a ja sa vrátim domov a možno ešte po ceste zvolám. Veď ja som zabudol…
  • Ak už všetko mám , môžem sa vydať na cestu do obchodu, alebo sadnem k internetu.

Ale  o tom už v našom ďalšom príspevku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *